Popis

Zařízení vyvinuté s důrazem na univerzálnost a široké použití slouží k efektivnímu lepení rámů oken, dveří, nábytkových komponent, spárovek, eurohranolů a jiných produktů je vhodné především pro zakázkovou výrobu.

Konstrukce lisu je tvořena masivním svařovaným rámem s náklonem 15° k němuž je připevněn stůl tvořený ocelovým plechem tloušťky 8 mm s pravidelně laserem vypálenými kruhovými dírami v pravidelném rastru 100 mm. Do těchto otvorů se ustavují ve svislém či vodorovném směru hydraulické tlačné jednotky pomocí čepů. Přidanou hodnotou je rychlá a snadná přestavitelnost jednotek, což zvyšuje efektivitu a univerzálnost zařízení.
K dispozici jsou také jednotky s ruční pumpou nebo otočné jednotky, pomocí nichž mohou být efektivně lepeny nestandardní tvary rámů. Lis lze dále dovybavit rozsáhlým příslušenstvím pro výrobu různorodých a atypických prvků přesně dle požadavků zákazníka. Lisovací sílu v rozmezí 0–25 kN (0–2,5t) je možné nastavit přímo na ovládacím panelu. Zařízení je možné dále osadit čelními přítlaky pro výrobu spárovek nebo eurohranolů, které zamezují postrannímu vybočení lepeného materiálu. Pracovní rozměr lisu udávající max. rozměry lepeného materiálu je standardně 1500×2250×100 mm a je možné jej na přání zákazníka zvětšit, případně rozdělit na 2 nezávislá pracoviště s ovládáním po obou stranách zařízení.